Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
Kontejnery na velkoobjemový odpad
27
Ukliďme si naše obce 2024
Svoz nebezpečného odpadu v Borči
Kontejnery na velkoobjemový odpad
28
Kontejnery na velkoobjemový odpad
29 30
Přerušení dodávky elektrické energie v obci Boreč
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Informace ke komunálním odpadům

Informace ke komunálním odpadůmINFORMACE č.1

 

Vydáno 1.5.2019

 

  1. Obec Boreč je ze zákona odpovědná za svoz komunálního odpadu.

  2. Obec na základě toho uzavřela v 90 tých létech smlouvu se svozovou firmou Compag.

o provádění svozu odpadu. Smlouva byla tehdejším zastupitelstvem schválena.

  1. Firma Compag si do smlouvy vyžádala, tak jako u všech obcí, kde svoz provádějí tzv. známkový systém tj. všechny sběrné nádoby(popelnice) budou označeny známkou, kterou si obec odebere od Compagu a předá ji občanům s trvalým pobytem a nebo majitelům rekreačních objektů.( Compag známkový systém uplatňuje z důvodů, aby nedocházelo k odvozu odpadu, který obci nepatří např. odpad od firem, které v obci podnikají) Občané byli o systému informováni na veřejných zasedáních a také obecním rozhlasem. Většina občanů a majitelů rekreačních objektů tak konala.

  2. Známky se vydávaly a vydávají každý rok od 1.1. do 31.1. každého roku na Obecním úřadě v Borči.

  3. Obec vydala potřebné vyhlášky (dále jen OZV), které byly vždy odsouhlaseny zastupitelstvem a následně Min. vnitra tak, jak ukládá Zákon o obcích 128/2000 Sb. V těchto OZV jsou stanoveny podmínky ukládání odpadu a také jak a kdy občané mají obci zaplatit za odvoz komunálního odpadu. Poslední platná OZV je č.1/2019 a 2/2019.

  4. Obec dále zajišťuje kontejnery na tříděný odpad . Kontejnery jsou umístěny v obou částech obce tj. Boreč a Žebice.

  5. Obec v části obce Žebice také umístila popelnici .která patří obci, kam je možné směsný odpad odkládat.

  6. Obec uplatnila proti neplatičům za odvoz kom.odpadu platební příkazy prostřednictvím svého právního zástupce.

 

Starosta obce Boreč

Ladislav Pakosta v.r.

 

 

Dokument ke stažení: Informace č. 1