Duben 2012

Středa 11. dubna 2012

Od 18:00 se kona veřejné zasedání zastupitelstva v budově obecního úřadu.

Sobota 14. dubna 2012

V 8:30 bude v Borči a Žebicích probíhat sběr nebezpečného odpadu.

Sobota 14. dubna 2012

Od 19:00 se koná v místní hospodě večerní posezení s hudbou. Hrát bude pan Pavel Bureš. Všichni jsou srdečně zváni.

Pondělí 30. dubna 2012

POZOR ZMĚNA PROGRAMU

30. dubna 2012 proběhne tradiční stavění májek. V Žebicích již od 16:00, Borči od 17:00.

Součástí akce bude slavnostní předvedení nově vysázených dřevin na návsi. Vysázení dřevin bylo financováno s prostředku Nadace ČEZ.

Na programu mimo jiné bude výtvarná soutěž pro děti. Pro nejlepší výtvarníky jsou připraveny ceny.

Po skončení se přesuneme ke kálku na opékání buřtů a zapálení ohně. (Buřty s sebou.)

Stavění májek

V pondělí 30. dubna 2012 se tradičně stavěli v Borči i Žebicích májky.

Děkujeme všem, zejména našim dobrovolným hasičům, kteří májky připravili a postavili.

V rámci stavění májky v Borči se konala malá slavnost, při které jsme seznamovali spoluobčany s nově vysázenými dřevinami na návsi. Na výsadbu těchto dřevin jsme dostali dotaci od Nadace ČEZ. Z Nadace ČEZ si přijeli na slavnost podívat dva její členové. K milému překvapení mnohých přijeli elektromobilem.

Po postavení májky v Borči si děti zasoutěžily v kresbě zeleně na návsi.

V 19 hodin byl zapálen tradiční oheň u kálku v Borči.

Na fotky se můžete podívat také na našem fotoalbu.

Večerní posezení s hudbou

V sobotu 14. dubna od 19:00 se konalo v místní hospodě posezení s hudbou. Hrál pan Pavel Bureš. Sešlo se na 60 občanů obce.

Zasedání obecního zastupitelstva

Ve středu 11. dubna 2012 proběhlo další zasedání obecního zastupitelstva.

Zápis ze schůze zde.

27. 7. Věroslav