Říjen 2011

Sobota 1. října 2011

V sobotu 1. října 2011 se od 15:00 v hospodě v Borči uskuteční Podzimní setkání.

Program:

• hudba, tanec, zábava
  • soutěž "O nejlepší jablko"
  • soutěž "O nejzajímavější výpěstek ze zahrady"
  • podzimní výtvarná dílna pro děti
  • dětská soutěž "O nejhezčí výrobek z přírodnin"

K tanci a poslechu bude hrát Pavel Bureš.

Jablka (3 kusy - vzhled i chuť) a zahradní výpěstky do soutěží noste v pátek 30. září 2011 v Žebicích mezi 18. a 19. hodinou paní Podpěrové, v Borči mezi 19. a 20. hodinou do hospody v Borči.

Na setkání se těší                                                                      Obec Boreč

Středa 12. října 2011

Ve středu 12. října 2011 od 18:00 se bude konat veřejné jednání zastupitelstva obce Boreč v budově obecního úřadu.

Neděle 16. října 2011

Do části obce Žebice přijede v 8:30 kominík. Bude kontrolovat a čistit komíny a vydávat revizní zprávy. Předběžná cena je 350 Kč za komín.

Sobota 22. října 2011

Do Žebic přijede v 8:00 kominík dokončit práci na komínech, kam se v neděli 16. října nedostal.

Neděle 23. října 2011

Sázení stromků v borečském lese. Sraz účastníků v 9:00 u závory.

Dravec v obci

Od pátku 21. října kolem lítá kolem Žebic dravý pták (nejpravděpodobněji jestřáb) s rolničkami. Protože byl chován v zajetí, nebojí se lidských příbytků a loví slepice.

Byly osloveny sokolnické organizace s dotazem, zda někomu takový dravý prák neulétl. Ke dni 26. října 2011 se zatím nepodařilo najít majitele, aby si svého opeřence odchytil a nepůsobil další škody.

Sázení stromků

V neděli 23. října 2011 se v 9:00 sešlo na 20 dobrovolníků z řad občanů obce a dalších k pomoci při sázení stromků v obecním lese. Osazovala se paseka v údolí mezi Borčí a Žebicemi.

Všem, kteří pomáhali při sázení, děkujeme.

Čištění komínů

V neděli 16.10. přijel do Žebic kominík. Za vyčištění komínu si účtoval 350 Kč, za zpracování kontrolní zprávy 400 Kč. Protože nestihl vyčistit všechny komíny, přijede do Žebic ještě v sobotu 22. října.

Podzimní setkání

V sobotu 1. října 2011 se od 15:00 uskutečnilo Podzimní setkání občanů obce. Přišlo 30 dětí a přibližně stejný počet dospělých.

Soutěží se účastnilo mnoho výpěstků, jablek i výrobků z přírodnin, které můžete vidět v našem fotoalbu. Všichni účastníci měli možnost hlasovat ve všech soutěžch, každý tedy spolurozhodoval o vítězích.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.