Duben 2011

Sobota, 2. 4. 2011

Posezení seniorů v místní hospodě od 14:00.

Středa 6. dubna 2011

Od 18:00 se koná veřejné zasedání zastupitelstva v budově obecního úřadu.

Pátek 15. dubna 2011

Brigáda - Žádáme spoluobčany, aby pomohli uklidit okolí hřiště před jeho slavnostním otevřením.

Sobota 16. dubna 2011

Svoz nebezpečného odpadu firmou Compaq Mladá Boleslav.

Neděle 17. dubna 2011

Slavnostní otevření nového hřiště v Žebicích. Začátek v 10:00.

Sobota 30. dubna 2011

Od 17:00 stavění májek v Borči a Žebicích. Od 19:00 zapálení ohně u kálku a soutěže pro děti. Děti i dospělí v čarodějnickém převleku jsou vítáni.

Posezení seniorů 2011

V sobotu 2. dubna se ve 14:00 v místní hospodě sešlo 40 seniorů, aby se pobavili, občerstvili. K tanci a poslechu přišel zahrát  Pavel Bureš. Na začátku každý dostal od obce malý dárek - květinu v květináči.

Fotografie z posezení můžete shlédnout na našem fotoalbu.

Jednání zastupitelstva

Ve středu 6. dubna od 18:00 proběhlo veřejné jednání zastupitelstva. Zastupitelstvo se mimo jiné rozhodlo, že z důvodu příznivého počasí změní termín slavnostního otevření hřiště na neděli 17. dubna od 10:00. Podrobný zápis z jednání zastupitelstva najdete zde.

Stavba "domečku"

Ve středu 13. dubna odpoledne začali stavět domeček u hřiště v Žebicích. Domeček budou sloužit k ukládání sportovního vybavení.

Ve čtvtek 14. dubna byla stavba hotova a předána obci.

Brigáda - úklid v okolí nového hřiště v Žebicích

V pátek 15. dubna se odpoledne sešlo 30 dobrovolníků z řad občanů obce a uklízeli prostranství kolem hřiště i náves v Žebicích. Samotné hřiště se také zametlo.

Všem, kteří pomáhali při úklidu, děkujeme.

Fotky z akce zde.

Slavnostní otevření hřiště

V neděli 17. dubna v 10:00 bylo slavnostně otevřeno víceúčelové hřiště v Žebicích. Po úvodním proslovu starosty a popřání místostarostovi k jeho narozeninám začal sportovní program. Mladí žáci z Bezna hráli proti žákům ze Skalska na 2 krát 15 minut. Žákům ze Skalska se podařilo zvítězit. Pak se vyzkoušeli hřiště tenisté. Nakonec si pak šli hrát místní děti fotbal, košíkovou i přehazovanou.

Zájemci si prohlédli i nově vybudovanou hasičskou zbrojnici v Žebicích.

O občerstvení návštěvníků se starali starosta obce Boreč pan Hrubý s manželkou.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Oslava 100. narozenin

Paní Marie Hlaváčová z Borče oslavila v sobotu 23. dubna 100. výročí svého narození. Za obec jí popřáli pan Pakosta a paní Kubínová.

Stavění májek

V sobotu 30. dubna se v Borči i Žebicích stavěli májky. V době stavění naštěstí přestalo pršet. Těsně po dostavění májky v Žebicích pak začalo opět pršet.

Před sedmou hodinou večerní se lidé začali scházek u kálku, kde byl zapálen tradiční oheň. Děti si zahrály několik her, pak si opékaly buřty.

Děkujeme všem, kteří pomáhali při přípravě a stavění májek i při přípravě "čarodějnicekého" ohně u kálku.

Fotky z akce zde.

21. 9. Matouš