Prosinec 2010

Počasí

V noci na čtvrtek 2.12.2010 napadlo asi 20 cm sněhu. Po celé republice byla sněhová kalamita.  Autobusy i vlaky nabíraly velká zpoždění. Některé spoje nejely vůbec.

Teploty se v sobotu 4.12.2010  ráno pohybovaly kolem 16 stupňů pod nulou.

Společenské akce

V neděli 5. prosince od 16:00 se uskutečnila v místní hospodě Mikulášská besídka. Děti se při čekání na Mikuláše naučily básničku, hrály různé hry a naučily se dva tance (kankán, letkis). Kolem 17.hodiny přišel Mikuláš, anděl i čert. Dětem rozdali balíčky se sladkostmi. Pak byla besídka ukončena. Doufáme, že se dětem líbila.

Fotky z besídky najdete zde.

Ve středu 8. prosince se po mírném zpoždění rozsvítily na návsi v Borči i v Žebicích vánoční stromky. V Borči máme bílé žárovky, v Žebicích barevné.

V sobotu 18. prosince se uskutečnilo předvánoční posezení v místní hospodě. Zájemcům na úvod děti zazpívaly vánoční koledy. Dalším programem bylo i tancování. Většina návštěvníků se zapojila do tance.