Usnesení zastupitelstva ze dne 28. 2. 2015

Číslo usnesení: 2/2015

Ze dne: 28.2.2015

Přítomni: pp.Pakosta, Hrubý, Kuriš, Bartoň, Zahnáš, Mgr. Podpěra, pí Bartoňová, pí Kubínová, Mgr. Podpěrová

Omluveni: x

Host: dle prezenční listiny

1.      Starosta informoval o průběhu inventury a o průběhu jak běžících, tak připravovaných prací na č.p.12. Zastupitelstvo vzalo informace na vědomí

2.      Starosta informoval o hospodaření obce v roce 2014, doplnil informace k pracím na č.p.12 a informoval občany o realizaci a finálních nákladech na opravu lesní cesty, kterou zničil přívalový déšť. Zastupitelstvo vzalo tyto informace na vědomí.

3.      Místostarosta informoval o zprávě z FIN.ÚŘADU o přeplaceném účtu, oznámil vydání Metodické pomoci obcím č.23, o doručení nabídky od GEOPORTÁLU na prgm GEOSENSE a  podal informace o OLDTIMER BOHEMIA RALLY 2015. Zastupitelstvo vzalo tyto informace na vědomí.

dále bylo hlasováno o výměně pozemků mezi vlastníky pozemku 95/1 a st.142 (LV135)  a pozemku 664/5  ve vlastnictví obce Boreč. Zastupitelstvo hlasovalo a schválilo 9 hlasů PRO, 0 PROTI

dále bylo hlasováno o prezentaci obce firmou ŽivéObce.cz. Zastupitelstvo hlasovalo o NEprodloužení smlouvy. Zastupitelstvo hlasovalo a schválilo 9 hlasů PRO, 0 PROTI

4.      Byly prezentovány zprávy jednotlivých výborů. Zastupitelstvo vzalo tyto informace na vědomí.

bylo znovu hlasováno o provozu závory k lesní cestě.
Zastupitelstvo hlasovalo o NEpředání klíče od závory pro obec Všelisy. Zastupitelstvo hlasovalo a schválilo 9 hlasů PRO, 0 PROTI

Dále zastupitelstvo hlasovalo o propůjčení klíče od závory pro obyvatele obce a to jak pro přípravu, tak pro odvoz dřeva. Zastupitelstvo hlasovalo a schválilo 9 hlasů PRO, 0 PROTI

bylo upozorněno na poškozené nebo zcela chybějící poklopy kanálů v části obce Žebice. Toto bude starosta obce v nejbližší možné době řešit z důvodu bezpečnosti obyvatel.

5.      byly doplněny informace k č.p.12

byla podána žádost naporažení staré jabloně na pozemku obce. Zastupitelstvo hlasovalo a schválilo 9 hlasů PRO, 0 PROTI

dále byla podána informace o bortící se zdi poblíž příjezdové komunikace. Obec bude nadále jednat s majitelem a bude se podílet se na jejím zabezpečení a náležité opravě.

podobný problém je s bortící se zdí, která leží na pozemku pod místní hospodou. Oprava bude také řešena.

6.      bude obnoveno hřiště pro děti v Borči.

bude zakoupen stan pro obec.

byla podána  informace k žádosti na pokácení 3 stromů.

byla doplněna zpráva starosty, ten zapomněl uvést, že obec má ještě účet u ČNB.

byla podána prozatím ústní stížnost na udržování silnic, byl dán podnět k jednání se Správou komunikací (výtluky), k jednání s firmou COMPAG (profesionalita řidičů, svoz v zimním období) a k jednání s VaK o odkalovaní vodovodního řádu. Dále byl dán podnět k tomu, aby obec za poplatky ze psů opatřila psí známky – budou zjištěny skutečné náklady.

starosta obce Boreč: Ladislav Pakosta                                   místostarosta: Lukáš Hrubý

18. 8. Helena

Zítra: Ludvík